Vstoupit Zavřít
 
...... sk en cz
de sk en pl cz ru fr it hu pt cz
en de sk pl ru jp fr it hu pt
 

Za chvíli začne prozatím největší 4story event na vylepšování, který firma GameForge poskytla. Jedná se o celých 100% na aktuální šanci vylepšení. Tedy pokud je vaše aktuální šance při vylepšení 10%, tak s tímto eventem byste měli mít 20% (2x 10%). Normální elixír štěstí vám přidá dalších 100% ze základu, takže to máte již 30% (3x 10%) a pokud máte případně elixíry štěstí 300%, tak pokud bude vaše aktuální šance při nějakém pokusu v základu 10%, tak se vším všudy byste ji měli mít 40% (4x 10%).

40% je slušné číslo, ale pokud si říkáte - stejně jako řada dalších hráčů - bude mi to stačit? Vždyť ta šance může být také 1% a k čemu jsou mi všechny „bonusy“, když ve výsledku mám v konkrétním případě tedy šanci 4%-ta?

Dostal jsem neuvěřitelné množství dotazů na to, zda se bude zase jednat o blamáž, kterou předvedl poslední největší vylepšovací event +50% a zda se dá ještě vůbec věřit tomu, že bude šance opravdu podstatně větší než normálně.

Nakonec jsem se tedy rozhodl - i z důvodů, že hru už v podstatě vůbec nehraji - zveřejnit mou prognózu pro tento event, aby se hráči mohli lépe rozhodnou zda bude mít cenu investovat nějaké ty peníze do Měsíčních Kamenů.

Zde jsou tedy nějaké doplňující informace - avšak mějte na paměti, že jsou to informace, které pochází ode mne a přestože je sem napíšu tak, jak jsem o nich skutečně přesvědčen, tak mohou být pochopitelně mylné, ale i já jich při dnešním eventu využiji:

Celkový (aktuální) Rating Serveru: Medium (Má momentálně klesající tendenci, ještě před cca 2-mi dny to bylo mezi Medium a Hi. Čím vyšší rating, tím větší šance na vylepšení. V praxi hodnota Medium znamená, že ani event 100% nepřinese žádné zázraky, ale ve srovnání s posledním eventem +50%, kdy byl rating Low, to bude lepší a event 100% by měl být - na rozdíl od toho minulého - znát.

(aktuální) Drop Rate: Impair Low (Drop rate je hodnota, která udává co se stane s předmětem, když vylepšení nevyjde. Impair je sudá a Low znamená níže, takže obecně předmět málo padá o -1. Spíše buďto zůstává -0 a nebo padá o -2. Low znamená, že více padá o -2 než zůstává -0)

(aktuální) Grade Rate: Pair Low (Grade rate je hodnota, která udává o kolik se nejčastěji předmět vylepší při úspěšném vylepšení s Mistrovským vzorcem. Pair je lichá, tedy spíše se vylepší o +1 nebo +3 než +2 a Low znamená, že se více vylepší o +1 než o +3.

Poslední věcí jsou takzvané (aktuální) Success Peaky, to je čas - krátký interval, kdy se vylepšení daří podstatně lépe, než v jinou dobu. Tyto intervaly se dají vysledovat (pokud nikdo nevylepšuje, tak jedině otestovat za vlastní MK :( ).

Závěr: Je pravděpodobné, že se event vyplatí, ale nejspíš vám bude často kazit radost vylepšení o +1.