...... sk en cz
de sk en pl cz ru fr it hu pt cz
en de sk pl ru jp fr it hu pt
 

Za chvíli začne prozatím největší 4story event na vylepšování, který firma GameForge poskytla. Jedná se o celých 100% na aktuální šanci vylepšení. Tedy pokud je vaše aktuální šance při vylepšení 10%, tak s tímto eventem byste měli mít 20% (2x 10%). Normální elixír štěstí vám přidá dalších 100% ze základu, takže to máte již 30% (3x 10%) a pokud máte případně elixíry štěstí 300%, tak pokud bude vaše aktuální šance při nějakém pokusu v základu 10%, tak se vším všudy byste ji měli mít 40% (4x 10%).

40% je slušné číslo, ale pokud si říkáte - stejně jako řada dalších hráčů - bude mi to stačit? Vždyť ta šance může být také 1% a k čemu jsou mi všechny „bonusy“, když ve výsledku mám v konkrétním případě tedy šanci 4%-ta?

Dostal jsem neuvěřitelné množství dotazů na to, zda se bude zase jednat o blamáž, kterou předvedl poslední největší vylepšovací event +50% a zda se dá ještě vůbec věřit tomu, že bude šance opravdu podstatně větší než normálně.

Nakonec jsem se tedy rozhodl - i z důvodů, že hru už v podstatě vůbec nehraji - zveřejnit mou prognózu pro tento event, aby se hráči mohli lépe rozhodnou zda bude mít cenu investovat nějaké ty peníze do Měsíčních Kamenů.

Zde jsou tedy nějaké doplňující informace - avšak mějte na paměti, že jsou to informace, které pochází ode mne a přestože je sem napíšu tak, jak jsem o nich skutečně přesvědčen, tak mohou být pochopitelně mylné, ale i já jich při dnešním eventu využiji:

Celkový (aktuální) Rating Serveru: Medium (Má momentálně klesající tendenci, ještě před cca 2-mi dny to bylo mezi Medium a Hi. Čím vyšší rating, tím větší šance na vylepšení. V praxi hodnota Medium znamená, že ani event 100% nepřinese žádné zázraky, ale ve srovnání s posledním eventem +50%, kdy byl rating Low, to bude lepší a event 100% by měl být - na rozdíl od toho minulého - znát.

(aktuální) Drop Rate: Impair Low (Drop rate je hodnota, která udává co se stane s předmětem, když vylepšení nevyjde. Impair je sudá a Low znamená níže, takže obecně předmět málo padá o -1. Spíše buďto zůstává -0 a nebo padá o -2. Low znamená, že více padá o -2 než zůstává -0)

(aktuální) Grade Rate: Pair Low (Grade rate je hodnota, která udává o kolik se nejčastěji předmět vylepší při úspěšném vylepšení s Mistrovským vzorcem. Pair je lichá, tedy spíše se vylepší o +1 nebo +3 než +2 a Low znamená, že se více vylepší o +1 než o +3.

Poslední věcí jsou takzvané (aktuální) Success Peaky, to je čas - krátký interval, kdy se vylepšení daří podstatně lépe, než v jinou dobu. Tyto intervaly se dají vysledovat (pokud nikdo nevylepšuje, tak jedině otestovat za vlastní MK :( ).

Závěr: Je pravděpodobné, že se event vyplatí, ale nejspíš vám bude často kazit radost vylepšení o +1.
 
Všechny zkratky